Trivis Cup 2016

Dne 27. června nadešel ten okamžik. Ten, kdy se jako každé dva roky touto dobou sjíždějí všechny Trivisy dohromady, aby mezi sebou poměřily své síly. Dvoudenní klání se konalo v Třešti u Jihlavy na středním učilišti.

Plánovaný odjezd z Třebechovic byl v sedm hodin. Až na nepatrné zpoždění se podařilo dojet akorát na čas, což znamená, že na místo konání jsme dorazili před jedenáctou hodinou. Čekalo rozdělování pokojů, pro studenty až příliš zdlouhavé a vzhledem k jejich objemným zavazadlům i fyzicky náročné. Vyčerpávající vybalování za námi, hodina osobního volna a potom hurá na zahájení.

Jako první soutěže byly volejbal, stolní tenis a malá kopaná. Na volejbale jsme dostali pěknou nakládačku, v kopané jsme si podali akorát Vary a Ústí, zatímco v ping pongu jsme válčili vcelku obstojně a uhráli jsme v něm krásné třetí místo. Tyto zápasy trvaly celé odpoledne. Když se blížil večer, všichni se ještě před biatlonem posilnili výbornou večeří, steakem a hranolkami.

Biatlon měl být nejvíce zajímavou disciplínou, což také byl, ale z úplně jiného důvodu. Nicméně, kolem půl osmé se začalo běhat. Chvíli trvalo, než se dostal Třebechovický Trivis na start, ale když už, bylo to velmi zajímavé. Všichni, nejen z Třebechovic běhali, že se za nimi jen  prášilo, ale to by v tom byl čert, aby Třebechovice neměly něco extra. Dva kluci jsou Třebechovicím tak oddaní, že běželi jak o život. A to doslova. Ve chvíli, kdy doběhl první, udělalo se mu špatně a zkolaboval. To se volala první záchranka. A jen co doběhl druhý, který byl překysličený a nedokázal bezbolestně dýchat, volala se druhá sanitka. Zde si mohlo pár vybraných zkusit první pomoc v praxi. Koneckonců, druháci v nedávném čase absolvovali kurz první pomoci.

Naštěstí se nejednalo o nic vážného. Kluci byli převezeni do nemocnice v Jihlavě a ještě tu noc byli propuštěni.

Mezitím se Trivisy seznamovali, případně se hrály hry a byla volná zábava. Večerka byla oznámena na jedenáctou, ale ještě v půl dvanácté jsme s učiteli diskutovali o dalším dni.

Budíček byl v sedm hodin, kvůli snídani. Věční spáči obětovali snídani a vstávali tak, aby stihli svou soutěžní disciplínu. Tou byl pro tento den florbal, streetball a silový víceboj. Ve florbale jsme si uhájili 4. místo, ve streetballu krásné třetí a silový víceboj snad ani nestojí za zmínku.
Po vyčerpávajících zápasech následoval oběd. Řízek a bramborový salát doplnil ztracené kalorie. Ty se však rychle spalovaly, když došlo na uklízení pokojů a balení. Naštěstí se za jeden den nestihlo udělat příliš nepořádku a uklízelo se celkem rychle.

O pouhou hodinu později bylo slavnostní vyhlášení. Pro Třebechovice bylo velkým překvapením, když jsme obsadili páté místo a odvezli si domů dva poháry. Co překvapením nebylo, byli vítězové. Jako minule na plné čáře vyhrála Jihlava. V těsném závěsu byl Prostějov a třetí místo právem náleželo Trivisu z Vodňan.

Dva vyčerpávající dny, nabitý program, studenti nabytí dojmy, minimum indisponovaných a pýcha sršící z vyučujících spolu se slovy chvály,.. Co více si přát? Snad jen to, aby se příští TrivisCup vyvedl ještě lépe, než ten letošní, je-li to vůbec možné.

Zuřivá reportérka – Vendulka Cachová