Všichni žáci v akci

Za našimi žáky 1. ročníků přijel mjr., Mgr. Drahoňovský z územního odboru Policie KHK a žákům připravil poutavou přednášku o problematice na téma drogy a alkohol. Po přednášce byl žákům vymezen prostor pro dotazy a připomínky. Věříme, že si účastníci přednášky odnesli maximum a uvedené případy pro ně budou odstrašující. Možná v budoucnu dokáží získanými informacemi z přednášky dokázat pomoci sami sobě, nebo někomu dalšímu v případě, že by se do situace související s tímto tématem mohl dostat.

U 2. ročníků proběhla v minulých dnech přednáška por. Bc. Leony Špičanové.  Jednalo se o další akci preventisty školy, tentokrát na velmi aktuální téma dnešní doby – kyberprostor, která následovala po velmi vydařené akci AMOK. Té se účastnili žáci 3. ročníků a seznamovali se se situací aktivního střelce ve škole.

Nezahálely ani 4. ročníky a 8.2. se účastnili akce „Policistou nanečisto“, jejichž součástí byly fyzické testy, jejichž splnění je jedním z kritérií přijetí do služebního poměru k Policii ČR. Účastníci, kteří tyto fyzické testy zvládli, se mohou pyšnit osvědčením, které mohou využít po dobu 1 roku v případě uchazečova zájmu o výkon povolání, v řadách Policie ČR. Uchazeči absolvují čtyři povinné disciplíny – člunkový běh 4x10m, klik vzpor ležmo – opakovaně, celomotorický test – opakovaně 2 min., běh na 1000 m. Cviky musí být provedeny správně a stanoveným způsobem.

Více o této akci ZDE

Fotogalerie ZDE