Mobilní jednotka vedená Ředitelstvím služby cizinecké policie – modelová ukázka, přednáška

Na Trivisu v Třebechovicích se skutečně nenudíme. O tom by  mohli vyprávět žáci i pracovníci školy.

To si takhle nic netušící sedíte zabraní do práce u pracovního stolu a žáci v lavicích a probíhá běžná výuka, když v tom  za doprovodu policejních sirén a majáků, v zásahové výstroji a po zuby ozbrojení policisté z mobilní jednotky pod Ředitelstvím služby cizinecké policie Královéhradeckého kraje, se objevují ve dveřích školy a sehraně a koordinovaně postupují dál, kontrolují a zabírají další zákoutí chodby a dalších míst a náhle se nečekaně objevují v jedné z tříd, kde se vrhají a suverénně zneškodňují ozbrojeného protivníka, který násilně vnikl do prostoru školy. Chvíli se ztrácíte a nechápete, co se děje,  jste vykolejení a to je právě ten moment překvapení, kterého bylo třeba v tuto chvíli, ze strany zásahové jednotky, dosáhnout.  Takto, netradičně, policisté zavítali na návštěvu naší školy.

Nejenom, že policisté žákům názorně předvedli, jak taková akce vypadá, mj. měli připravenou i poutavou přednášku a dále předvedli několik dalších situací a postupů při zpacifikování protivníka.

Spolupráce s mobilní jednotkou pod Ředitelstvím služby cizinecké policie si vážíme a velmi rádi bychom přítomným účastníkům z řad policie poděkovali, jelikož nám obětovali svůj volný čas, a to i mimo službu.

Jejich zásah byl velice přesvědčivý a ohlasy byly pozitivní.

Více z galerie ZDE.