Slavnostní předání maturitních vysvědčení

Vážení rodiče, milí absolventi,

zveme Vás na slavnostní předání maturitních vysvědčení v pátek 7.června 2024, které se bude konat v Knihovně Hradec Králové ve Wonkově ulici 1262.
zahájení pro třídu 4.A je od 13,30 hod.
zahájení pro třídu 4.B je od 14,30 hod.

Těšíme se na Vás.

Šťastný absolvent školy semi plochý barevný vektorový charakter

Knihovna města Hradce Králové - HKPoint - Vstupenky, předplatné, předprodej

Informace pro rodiče přijatých žáků

Vážení rodiče,

dne 15.5.2024 byly zveřejněny výsledky přijímacího řízení. Uchazeči, kteří uspěli a byli přijati ke studiu, se dostaví v doprovodu rodičů k podpisu smlouvy.

Při podpisu smlouvy se současně platí školné na 1.pololetí školního roku 2024/ 2025 ve výši 9 200,-Kč hotově.

Vážení rodiče, žádáme Vás, abyste telefonicky sdělili, kdy se dostavíte k podpisu smlouvy. Možné termíny jsou v pracovních dnech 16. – 24.5.2024 od 8,00 do 15,30 hod.

Na webových stránkách naší školy naleznete v oddílu „Pro uchazeče“ dokumenty, které žádáme předem vyplnit a přinést s sebou k podpisu smlouvy.

Děkujeme.

Mgr. Stanislava Šůlová

ředitelka školy

 

Výsledky přijímacího řízení pro školní rok 2024/2025

V příloze jsou výsledky přijímacího řízení pro školní rok 2024/2025.

přehled_vysledků

 

PROJEKT „Policejní ambasadoři“

TRIVIS – Střední škola veřejnoprávní Třebechovice pod Orebem, s.r.o. , je jednou ze tří škol, které byly z rozhodnutí krajského ředitele policie Královéhradeckého kraje, plk. Mgr. Petra Sehnoutky, vybrány do pilotního programu „POLICEJNÍ AMBASADOŘI“.

Dle vyjádření plk. Mgr. Petr Sehnoutky, ředitele Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, se ambasadory stali zkušení policisté s bohatou služební kariérou, kteří budou přenášet informace, zprostředkovávat individuální přání a požadavky škol směrem k Policii ČR. Přenositelnost informací a specifických požadavků však bude cestou ambasadorů fungovat i směrem ke školám, s nimiž naše krajské ředitelství realizuje řadu společných projektů, ať už náborových, preventivních či prezentačních.“

Ambasadory naší školy jsou plk. Mgr. Bc. Štefan Komár, zástupce ředitele územního odboru a kpt. Mgr. Pavel Jirsák, koordinátor SKPV.

Vážíme si účasti na tomto projektu a těšíme se na spolupráci. Začátkem května 2024 proběhla první schůzka vedení školy s ambasadory a přítomní se domluvili na společných aktivitách pro maturitní ročníky a zároveň proběhla příprava na realizace akcí pro podzimní období nového školního roku.

 

Mgr. Stanislava Šůlová

ředitelka školy

Cvičení AMOK dne 30. 4. 2024

Útok aktivního střelce byl námětem dalšího projektového dne v naší škole.
Za účasti ředitele Krajského ředitelství Policie ČR Královéhradeckého kraje, ředitele Územního odboru Policie ČR Hradec Králové, vedoucího Obvodního oddělení Policie ČR Třebechovice pod Orebem, tiskové mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Královéhradeckého kraje, příslušníků Školního policejního střediska a příslušníků prvosledových hlídek Policie ČR proběhlo cvičení na zásah proti aktivnímu střelci v budově naší školy.
Před samotným cvičením proběhla ve všech třídách přednáška na toto téma vedená vždy policistou.
Střelba, ticho, nejistota, barikáda dveří, schovávání se do rohů i pod lavice a nakonec evakuace z budovy pod vedením Policie. To vše prožili spolu se svými žáky i učitelé. Heslo  uteč, schovej se a bojuj se jim tak nyní vrylo do paměti ještě víc.
Při konečném vyhodnocení společného cvičení měli žáci možnost poznat své možné budoucí možné nadřízené i kolegy.

Jen žáci 1.A si posteskli, že neviděli svého třídního učitele zneškodnit aktivního střelce se židlí v ruce.

 

V Trivisu se útočilo na politiky

Dne 17.4. 2024 se v Trivisu útočilo na politiky.

Naštěstí jen v rámci projektového dne, kdy Ochranná služba Policie České republiky předvedla několik  způsobů ochrany ústavních činitelů, ať už v davu při útoku nožem, nebo při útoku střelnou zbraní na vozidlo převážející chráněnou osobu. Zvuk slepé střelby a kouř z dýmovnic doprovázely většinu ukázek.
Součástí bylo v některých případech i zadržení a předání pachatele.
Žáci tak měli možnost se seznámit s další specifickou činností Policie ČR.
Těm akčnějším z nich to mohlo pomoci v rozhodování, zda právě tento útvar Policie ČR není tím, ke kterému by mohli v budoucnu směřovat.

Projektový den pro žáky 2. ročníků

Zorientovat se, zachovat klid a chladnou hlavu bylo hlavní náplní projektového dne, konaného na stanici Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje v Rychnově nad Kněžnou.
Žáci druhého ročníku si společně se zástupcem ředitelky školy alespoň na chvíli vyzkoušeli, jak se člověk cítí v neznámém prostředí, navíc zakouřeném s minimální viditelností, a přitom musí najít správnou cestu „ven“. Umělý stres ještě navyšovaly nepříjemné zvuky a stroboskopické efekty. Všichni tuto zkoušku zvládli a šťastně se dostali ven, přestože ke konci cesty už jim bylo pořádné horko.
Před samotným absolvováním Klecového polygonu navíc prošli zátěžovým fyzickým testem, konkrétně simulací kladivových úderů a lezením po žebříku.
Mimo tuto aktivitu bylo možné si prohlédnout hasičskou stanici i veškerou techniku na stanici, jelikož právě probíhaly zkoušky techniky.
Děkujeme za skvělý zážitek!

Projektový den pro žáky 1. ročníků

Žáci obou tříd prvního ročníku navštívili v rámci projektového dne, konaného dne 25.4.2024, stanici Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje v Hradci Králové na nábřeží U Přívozu a středisko letecké záchranné služby v Hradci Králové.
Na hasičské stanici se seznámili nejen s organizací, technikou a vybavením profesionálních hasičů, ale i s taktickými postupy při zásahu. Vyzkoušet si mohli i samotné hašení.
Ve středisku LZS jim pilot představil vrtulník, umožnil jeho prohlídku a vysvětlil možnosti využití při záchraně lidského života. Jeho výklad doplnil zdravotnický záchranář, který jim navíc ukázal biobox a  popsal činnost Biohazard týmu Zdravotnické záchranné  služby Královéhradeckého kraje a postupy při převozu a ošetřování pacienta s vysoce nakažlivou nemocí. Žáci si poté pod vedením dalšího záchranáře zopakovali zásady při poskytování první pomoci a prohlédli si vybavení vozu rychlé zdravotnické pomoci.

Po stopách dezertéra

V rámci projektového dne se žáci 1.B a 2.A vydali po stopách dezertéra Vincenta Stárka z Josefovské pevnosti. Po skupinách sestupovali do podzemí, kde se seznámili se s historií objektu, ale především museli plnit řadu úkolů, které byly podmínkou jejich návratu. Ve tmě, chladu a mezi všude přítomnými pavouky se jim to  nakonec podařilo a všechny skupiny mohly opět spatřit světlo světa.

Ředitelské volno v pátek

Dne 3. 5. 2024 je pro studenty 1. až 3. ročníku vyhlášeno ředitelské volno z důvodu konání maturitních zkoušek.